Portret ze zdjęcia – Pamela Reif

W maju skończyłam wyjątkowy dla mnie portret ze zdjęcia, na którym znalazła się Pamela Reif. Zacznę od przedstawienia bohaterki mojego rysunku bo czy wiesz kim jest Pamela Reif? Jest to 25 letnia modelka i osobowość znana w świecie fitnessu. Pomysł na narysowanie Pameli wziął się stąd, że obserwuję ją w mediach społecznościowych już od dłuższego czasu. Dziewczyna jest niezaprzeczalnie piękna, a jako modelka do przećwiczenia rysowania włosów i udoskonalenia mojej techniki rysunku była wręcz idealna.

W jaki sposób portretuje?

Rysunek portretu jest wykonany na formacie A4, na papierze o grubości 250g, a ołówki jakich użyłam do wykonania obrazu to:

  • jeśli chodzi o włosy od HB do 4B (głebokie tony podkreśliłam ołówkiem 6B)
  • natomiast jeśli chodzi o postać i ubranie od 2H do 6B

Pracę zaczęłam od narysowania samych włosów ze względu na to, że to właśnie na nich najbardziej mi zależało. Aż 12 godzin spędziłam nad dopracowywanie wszystkich szczegółów i uzyskanie efektu, na którym mi zależało. Łącznie portret ze zdjęcia Pameli zajął mi około 25 godzin. W tym miejscu dodam, że jeśli chcesz być na bieżąco z moimi pracami i zobaczyć, jak tworzy się rysunek portretu krok po kroku zapraszam na moje media społecznościowe INSTAGRAMA, FACEBOOKA I YOUTUBE. Od niedawno zaczęłam rónież publikować moje filmiki z procesu rysowania portretów na TikToku, gdzie jestem pod nazwą @imagine.by.eliza.
Portret ze zdjęcia - Pamela Reif
Portret ze zdjęcia - Pamela Reif

Jak zmienić tradycyjny rysunek w digital?

Kolejnym etapem już po skończonej pracy, było dodanie w programie graficznym elementów digitalowych. Dzięki takiemu urozmaiceniu praca nabrała zupełnie nowego charakteru. Jest to mój pierwszy rysunek w takim stylu. Jak myślicie podoba wam się taka odsłona portretu w ołówku? Taki rysunek będzie świetnie wyglądać, jako obraz na ścianie. Moje rysunki można zamówić przez kontakt ze mną przez mejla elizapluciak1@gmail.com lub kontaktując się ze mną przez moje media społecznościowe.

Portret krok po kroku

A jak wygląda proces rysowania w przyśpieszeniu aż o 5000 razy?! 25 godzin mojej pracy możecie zobaczyć na najnowszym filmiku na moim Youtube. Zmieściłam w 6 minutach cały proces rysowania portretu Pameli krok po kroku.

https://www.youtube.com/watch?v=FJHd_0cJKFk